1900x400_06.jpg

צוואות וירושות

לעיתים, פטירתו של אדם מייצרת לאחר לכתו מצב מורכב. החלטות שעשה או לא עשה בחייו משפיעות על יורשיו ואלו לעיתים מובילות למאבקים משפטיים מורכבים.
לצד עריכת צוואות פשוטות ומורכבות כאחד בהם המשרד מתמחה, למשרדינו נסיון רב שנים בליווי משפטי של הליכים הקשורים לירושות, התנגדויות לצוואה או לצווי ירושה, ניהול עיזבון, מימוש צוואות, תביעות בנוגע להיקף עיזבון וכן עריכת יפוי כוח מתמשך שהוא והסכם ממון הם המסמכים המשלימים לצוואה ומומלץ לערוך אותם באותו מעמד.

עריכת צוואות וסוגי צוואות

צוואה היא המסמך האחרון שאת/ה אתם יכולים להשאיר אחריכם, הוא החותם האחרון, "המילה אחרונה שתיכנס לתוקף רגע אחרי לכתכם , הוא מאגד לצד הוראות ברורות הנוגעות לרצונכם בחלוקת הרכוש וההון האישי שלכם, אמירות אישיות והוא מסמך משפטי וחוקי שעל פיו יורשיכם עתידים לנהוג ולכבד.

לא אחת אנשים סבורים שאינם זקוקים לצוואה כי בכוונתם לחלק את רכושם בחלקים שווים לילדיהם, אבל מה קורה במצב שאחד מבני הזוג נפטר ולא הותיר אחריו צוואה? על פי החוק יורשיו החוקיים של אדם שלא ערך צוואה הם בן/בת הזוג וצאצאיו.

במקרה כזה שעל פניו הינו פשוט – הורים  ו – 2 ילדים ולא נערכה צוואה, למעשה הילדים יורשים 50% ובן/בת הזוג הנותר את המחצית השנייה, כך גם באשר לדירת המגורים.

לעתים אנשים לא רוצים כי כבר בשלב כזה ילדיו ירשו את זכויות בן/בת הזוג שלהם בעיקר כאשר מדובר על דירה, עסק משפחתי, חברה , ולכן עריכת צוואה ובה הוראות ברורות מי ירש את הרכוש שלכם כאשר בן/בת הזוג נותרים בחיים היא סוגיה חשובה שעל נקלה ניתן להסדירה בצוואה.

ומה קורה במצב בו אחד הילדים שלכם מצוי בהליך פשיטת רגל? או שאחד מילדיכם הוא בעל צרכים מיוחדים וזקוק לתמיכה מוגברת יותר מילד אחר? 

על מנת שלא להותיר מקרים כאלו ומורכבים יותר ללא מענה ולומר "אחרי המבול" תשאירו אחריכם סדר, תערכו צוואה, תמזערו חיכוכים ומאבקים משפטיים.

 

משרדנו מתמחה מזה עשרות שנים בעריכת צוואות, מסוגים שונים, צוואת יחיד, צוואות הדדיות בין בני זו אשר רוצים לשמור על הדדיות בצוואות שלהם ולהוריש בצורה שווה האחד לשנייה האחת לאחת האחד לאחד, צוואות בוידאו.

בנוסף, משרדינו מתמחה בצוואות מורכבות הנוגעות ליורשים שהינם בעלי צרכים מיוחדים  והמורישים שלהם מבקשים לדאוג להם באמצעות מנגנון נאמנות ומינוי מנהל עיזבון או נאמן , לצוואות אלו קיימת חשיבות עליונה בעיקר כאשר אתם רוצים לדאוג ליקירכם שיוותרו תלויים בכם עד יומכם האחרון וגם ביום שאחרי.

עריכת הצוואה מתחילה בפגישה אישית ונעימה במשרדינו ולאחר שיחה מעמיקה והעלאת רעיונות ומציאת פתרונות רבים ויצירתיים, כל משפחה והפתרון המתאים לה נוצקת הצוואה האישית שנתפרה למידתה/ו עבור הלקוח/ה .

בכל מקרה עריכת צוואה, ועריכתה באופן נכון וחוקי על ידי עורך דין המתמחה בדיני הצוואות, היא הדרך הנכונה להשאיר ירושה ליקיריכם ולדאוג לכך כי המשפחה תישאר שלמה.

ייצוג וליווי משפטי בהליכי התנגדות לצוואה או התגוננות כנגד הליך כזה בבתי המשפט

עריכת הצוואה היא המסמך האחרון שאת/ה מותירים אחריכם אולם לא תמיד יורשיכם מקבלים אותה "כתורה מסיני". לעתים הצוואה נגועה בכל מיני השפעות לא הוגנות של בני משפחה, של השפעות שליליות, לעתים עורך הצוואה לא היה כשיר לערוך אותה , ולעתים יש בני משפחה צרי עין או כאלו שאינם שבעי רצון ממה שהותירו להם.

עולם הצוואות הוא עולם מרתק ומלא בסודות משפחה חלקם גלויים לעין חלקם סמויים לחלוטין, מה שהופך את העולם הזה למרתק ביותר הוא העובדה כי השחקן הראשי בהצגה כבר לא איתנו, הוא הותיר צוואה שערוכה בצורה מקצועית יותר או פחות, ועכשיו למעשה יורשיו צריכים לקבל אותה כלשונה או לערער עליה, לעשות כמצוות המצווה או להוכיח כי נעשו פעולות פסולות בעת עריכתה , או שהצוואה לא בהירה וברורה ומשתמעת לכמה פרשנויות.

במקרה כזה היורשים המתנגדים לצוואה שהותיר קרובם פועלים בהליך משפטי של התנגדות לצוואה

התנגדויות לצוואות או התגוננות מפני הליך כזה הוא הליך משפטי מורכב ומנוהל בבית המשפט כאשר על כל אחד מהצדדים להוכיח את גירסתו כאשר כותב הצוואה כבר לא בחיים, הליך כזה דורש מיומנות וידיעת החוק ונטלי ההוכחה ונסיון עשיר בניהול תיקים מסוג כזה בבתי המשפט.

למשרדינו ידע ונסיון רב שנים בניהול הליכים הנוגעים לקיום צוואה או התנגדות לה ואף הצלחות רבות בצידם של ניהול הליכים אלו

כבר בפגישת היעוץ הראשונה נאסף מידע ראשוני על המקרה, ניתנת הערכה ראשונית של סיכויים סיכונים הקיימים והלקוח/ה מקבל מידע ראשוני ומהותי שמסייע לו בקבלת ההחלטה הנכונה ובסוג ההליך אותו כדאי לו לנהל 

כולנו יודעים שאנו לא חיים לנצח, ולכן עריכת צוואה 

 
 

- המשרדים שלנו -

בית השחם

רח' השחם 30 קומה 3 פתח תקווה

- דברו איתנו -

© כל הזכויות שמורות לגרון גלבוע עורכי דין  |