1900x400_01.jpg

גירושין

בין אם אתם מאלו שחושבים שבעידן שלנו ״היד קלה מדי על ההדק״ בנושא פיצול התא המשפחתי, ובין אם אתם מאלו שמאמינים שמדובר בתופעה חיובית ובלתי נמנעת הנובעת מאורח החיים היום - בכל מקרה אי אפשר להתווכח עם הסטטיסטיקה-  גירושין כבר אינם עניין נדיר.
עם זאת, גירושין היו וכנראה תמיד יהיו תהליך מורכב ורגיש.
בין אם מדובר ביוזמה משותפת ובין אם לאו,  מדובר בהחלטה שנלקחת בדרך כלל בכובד ראש והתהליך עצמו באופן טבעי טומן בחובו הרבה אמוציות על אחת כמה וכמה כאשר מעורבים ילדים.

משרדנו מתמחה בליווי, ייעוץ והובלה של תהליכי פרידה.
התמחות בתחום זה מחייבת יכולת נדירה לשלב בין חרדת קודש בטיפול בתהליכים הכי רגישים בחיי אדם לבין ראיה עניינית, חדה, מקצועית כדיי להשיג את התוצאה הצודקת והטובה ביותר ללקוח.
עשרות שנות הניסיון המצטבר שלנו בתחום מאפשרות לנו לעשות בדיוק את זה - להילחם עבור לקוחותינו ולייצג את האינטרסים שלהם באופן הטוב ביותר בזירה המשפטית, אך עם זאת, לעשות ככל שניתן כדיי להימנע מלגרור את הנפרדים, את ילדיהם, ואת כל סביבתם לתוך מאבק מיותר שכולם יצאו ממנו נפסדים.

ליווי בתהליכי גירושין 

אנו מספקים ללקוחותינו מכלול שירותים הנוגעים ליעוץ וליווי בתהליכי פרידה וגירושין:

 • פגישת ייעוץ והכוונה - הפגישה הראשונה והחשובה ביותר לפני לקיחת כל החלטה או עשיית כל צעד אשר עשויות להיות לו השלכות משמעותיות על המשך התהליך, ועל העתיד שלכם, ושל התא המשפחתי כולו.
  תחום דיני המשפחה משתנה כל הזמן, חשוב להתייעץ עם עורך/כת דין המתמחה בתחום ובקיא בפסיקות ובחדשנות והשינויים המתרחשים כל הזמן. פגישת הייעוץ במשרדינו נועדה לכוון את הנועצים ולספק להם ארגז כלים ומידע נכון לבניית התהליך בדרך הנכונה ביותר עבורם.

 • ליווי ויצוג משפטי בהליך גירושין - ליווי משפטי ויצוג בבתי הדין הרבניים בתביעות גירושין/שלום בית כתובה ומדור ספיציפי , כל זאת לצד ליווי משפטי וייצוג בבתי המשפט לענייני משפחה בקשר לסוגיות האזרחיות.

 • ליווי משפטי וייצוג בהסכמי גירושין – הגעה להסכם גירושין ואישורו כפסק דין הוא למעשה הדרך הקצרה המהירה והחסכונית "להפרדת הכוחות" ההסכם למעשה כולל בחובו את כלל הנושאים שיש להתייחס אליהם בעת הפרדת התא המשפחתי גם בצד הרכושי חלוקת הרכוש ואופן חלוקתי וגם בצד התפעולי הנוגע להורות זמני שהות והסדרתם הלכה למעשה, כמו גן מזונות והוצאות חריגות הנוגעות לילדי הצדדים
  משרדינו מקדם וחותר שבני זוג שנמצאים בתהליך פרידה יצליחו לסיים את מערכת הקשר הזוגי ביניהם בהסכם מכבד, צופה פני עתיד תוך מציאת פתרונות יצירתיים וחשיבה מחוץ לקופסא לבעיות ומחלוקות שמתעוררות בין בני הזוג בתהליך המו"מ, כאשר למשרדינו נסיון עתיר שנים בעריכת הסכמים המתאימים לצרכים של אותה משפחה ועושים זאת בהצלחה רבה 


את הסכם הגירושין ניתן לאשר גם בבימ"ש למשפחה וגם בבית הדין הרבני ועם אישורו הופך הסכם זה לפס"ד מחייב

 

מזונות

ההלכה החדשה בבע"מ 919/15 שינתה מהותית את עולם דיני המזונות וחלוקת הנטל הכלכלי.
משרדינו מספק ליווי וייצוג משפטי להליכי הפחתת /ביטול מזונות שתנאי הסף שלהם מתאימים ונכון להגישם.
בנוסף משרדינו מנהל ומייצג בהליכי מזונות בבתי הדין הרבנים כאשר מרכיב זה כרוך ומצטרף לתביעת הגירושין המוגשת. 

 

אחריות הורית וזמני שהות

להבדיל מבעבר, אנו חיים בעידן השואף להורות שיוויונית בתא המשפחתי. מגמה זו השפיעה מהותית על מקומו של האב בחיי ילדיו וגברים רבים מבקשים ונלחמים על מעורבותם בחיי הילדים - מה שבעבר היה נחלתם כמעט הבלעדית של הנשים.
למשרדינו נסיון עשיר בניהול הליכי הורות משותפת וחלוקת זמני שהות בבתי משפט למשפחה ובתי הדין הרבניים.

 

חלוקת רכוש

ליווי משפטי וייצוג בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים בכל הנוגע לתביעות לפירוק שיתוף, איזון משאבים וזכויות פנסיונית - בנושאים אלו למשרדינו נסיון עשיר והצלחות רבות בבתי המשפט ובתי הדין.

 

ולכם, הנמצאים בצומת הרגישה הזו, הנה כמה עצות לתחילת הדרך שאולי יקלו במעט על התהליך שלפניכם:
 

 • אם שני הצדדים מעוניינים להתגרש, כי אז הדרך המהירה והיעילה ביותר הינה לפנות יחדיו לעורך דין אחד. זה יערוך עבורכם הסכם גירושי על בסיס ההסכמות ביניכם.
  תעריפי הסכם גירושין משתנים בהתאם למורכבות ההסכם ומידת שעות העבודה והפגישות עם הצדדים שמוקדשות בו אך בכל מקרה, מדובר בהליך חסכוני בהרבה מאשר תהליך שבו כל צד מיוצג בנפרד.
   

 • במקרה בו קיים קושי בקבלת הסכמות, מומלץ לפנות להליך גישור קצר בן מספר פגישות עם מגשר המתמחה בגישור בענייני משפחה. זה יסייע לכם להגיע להסכמות ולבסוף אף להסכם גירושין כולל. עלות ישיבת גישור משתנה בהתאם למגשר לוותק שלו.
  לצד הליך הגישור "המסורתי" והמוכר קיים מסלול נוסף להתגרש בדרך אחרת וזאת בעזרת הליך גירושין בשיתוף פעולה. (לינק לעמוד הגשת"פ קפיש)
   

 • התהליך הופך להיות מורכב יותר כאשר אין הסכמה בין בני הזוג להתגרש.
  לצד שלא יזם את הגירושין, תחילתו של ההליך מעורבת בלא מעט הלם, שעשוי להתגבש בהמשך לכעס, תסכול ואלו מגיעים לא פעם למחזות של שנאה ותיעוב ורגשות נקם כלפי מי שיזם את ההליך. בשלב זה אם טרם פניתם ליעוץ משפטי, זה הזמן לעשות זאת בלי היסוס כאשר חשוב לזכור שכדאי לפנות לייעוץ משפטי מקצועי של עורך/כת דין המתמחה בתחום דיני המשפחה, ועל אף שכיום לא ניתן להגיש תביעות בבתי המשפט למשפחה או בבית הדין לפני שמגישים בקשה לישוב סכסוך לפי חוק להסדר התדיינות ____, עדיין יש משקל משמעותי מי הראשון שמגיש את הבקשה.
   

 • טיפ בהיבט הרגשי - אם יש אפשרות, מומלץ בחום בתקופה זו להיעזר בכל תמיכה רגשית שאפשר. בין אם חברית ומקצועית.תהליך פרידה היא תקופה מטלטלת, אשר מצד אחד מכילה בתוכה סערה רגשית אך עם זאת דורשת מיקוד ועצמה בעיקר אם יש ילדים בתמונה ובטח בשלב שבו צריך לקבל החלטות קשות. ולכן, אל תהססו לבקש ולקבל עזרה שתעזור לכם בתקופה זו.
   

 • והטיפ הכי חשוב שכדאי להזכיר לעצמכם כל הזמן:
  הגירושין הם תקופה בחיים, הם לא החיים עצמם. וזה יעבור.
  קחו נשימה.