top of page
1900x400_07.jpg

מקרקעין / נדל״ן

תחום המקרקעין הינו מתחומי הליבה של המשרד בהובלתו של עו"ד ונוטריון מנחם גרון - מעורכי הדין הוותיקים בתחום עם עשרות שנות ניסיון.
בטיפולו האישי של עו"ד גרון ובשילוב צוות המשרד - אנו מספקים ללקוחותינו ייעוץ וליווי במגוון נושאים הקשורים לעסקאות, התקשרויות או מאבקים בתחום הנדל״ן בינהם:

 • עסקאות מכירה וקניה

 • עריכת חוזים

 • עסקאות השכרה

 • בדיקת שעבודים

 • משכנתאות

 • רכישות מקבלן

 • עסקאות תמ״א 38

 • פינוי בינוי

 • קבוצות רכישה ועוד.
   

בין היתר ייצג עו"ד מנחם גרון בעלי קרקע בפרשת "ענבל אור" פרויקט "אור בשדרה" וחרף ניסיונות "התחמקות" של אור - השגנו עבור לקוחותינו כספים לכיסוי התחייבויות הבעלים כמו פינוי דיירים מוגנים, מס שבח, היטל השבחה ועוד וזאת מבלי שהמקרקעין נמסרו לידיה ועדיין הם בחזקת ובבעלות הבעלים.

עריכת התקשרות בין שני צדדים מוכר וקונה 

עריכת התקשרות בין שני צדדים מוכר וקונה 

תפקיד עוה"ד בהתקשרות מסוג זה הינה בעיקרה הבטחת הקונה.
רוב החוזים ערוכים בצורה המחייבת את הקונה לבדוק את הממכר על אחריותו מבחינה פיזית תכנונית ומשפטית כאשר צד המוכר רק מציג את הממכר ומצהיר הצהרות חלקם לפי מיטב ידיעתו.
בעסקאות מסוג זה משרדנו אחראי על ביצוע בדיקה שהממכר נקי מעיקולים, שיעבודים ומשכנתא – כאשר לענין המשכנתא יש לוודא כי יתרת הכספים מספיקים לסלק המשכנתא.
וכן ביצוע רישום הערת אזהרה לטובת הקונה שביכולתה להגן עליו.

רכישת נכס מקבלן

בעסקאות מעין אלו בדרך כלל קיימת משכנתא על המגרש בו נבנה הבית המשותף.
צוות משרדנו מבצע בדיקה שהערת האזהרה שנרשמת או הערבות הבנקאית הניתנת במקומה גוברת על המשכנתא
(שברוב המקרים הינה ללא הגבלת סכום או בעשרות מיליונים). ע״פ צורך תתבצע בקשה ל "מכתב החרגה" מהבנק של בעל המשכנתא לפיו כפוף למילוי התחייבויות הקונה (מימוש המשכנתא במקרה של "נפילת" הקבלן לא תחול על דירתו).

רכישת נכס מקבלן
פינוי בינוי ו/או תמ"א 38

פינוי בינוי ו/או תמ"א 38

בשני העשורים האחרונים, ובמסגרת תנופת הבניה באזורים מאוכלסים בעיקר באזור המרכז נכסו לחיינו המושגים פינוי בינוי ותמא 38.
שני המושגים מתייחסים באופן כללי לשיפוץ או הריסה ובנייה מחדש של  בנין קיים ומתן הטבות לבעלי דירות קיימות כנגד הוספת יחידות דיור חדשות ליזם.
לפרויקטים מסוג שזה השלכות והסתעפויות לא מעטות שהלקוח/ הדייר והיזם נדרשים להתיחסת אליהם משלב העסקה והרבה אחריה.
בין היתר נדרשת התייחסות לתקופה שבה הבנין הופך לאתר בניה, יש צורך לקבל מהיזם ערבויות מתאימות לביצוע הפרויקט, יש צורך לדרוש כי זכויות הדיירים לחניות לא תפגענה עקב הדירות החדשות ועוד.
חשוב מאד ליזם או ללקוח בפרויקטים מסוג זה לקבל ייעוץ וליווי משפטי מגורם המנוסה בפרויקטים מסוג זה על שום מורכבותם הן בהיבט פרק הזמן הארוך המאפיין אותם והן ריבוי הממשקים הנוגעים לפרויקט - מוניצפיליים, עסקיים ופרטיים.

קבוצת רכישה

קבוצת רכישה הינם פרויקטים מפתים מאד למי שמעוניין להשקיע בנדל״ן, עם זאת, יש בהם מימד לא מבוטל של סיכון המחייב בדיקה יסודית וליווי מקצועי אשר יכול להעריך את מכלול הסיכונים בפרויקטים מסוג זה ולהיערך אליהם.
לדוגמא: חשוב לוודא שקיים לקבוצה עו"ד נאמן אשר בחשבונו יופקדו הכספים בנאמנות ויוצאו בצורה מסודרת מנוהלת נכון לרכישת הקרקע ולבניית הפרוייקט בלבד. בשום אופן אין לאפשר הוצאת כספים ליזם/מארגן ודומיהם למטרות אחרות (דוגמא להתנהלות שכזו היתה בפרשת ״ענבל אור" שם כספים של רוכשי דירות הועברו לשווק ורכישת מגרש "בבלי" שכשל ובכך הפיל גם את רוכשי הדירות).
כמו כן, יש לוודא שהבנק גם מודע למטרת חש' הנאמנות כך שאם יתיר פעולות למטרות זרות הוא עלול להיתבע.

קבוצת רכישה

נדל״ן וענייני משפחה וירושה

שילוב ההתמחויות במשרדינו - מקרקעין ודיני משפחה וירושה - מאפשר לנו לספק מענה של 360 מעלות ללקוחותינו כמעט בכל תחומי החיים, ובוודאי שבצמתים הקריטיות בהן נדרש יעוץ וליווי משפטי.
תחום ענייני המשפחה והירושה במשרד בהובלתה של עו"ד לורית גרון גלבוע  משיק לא אחת לתחום הנדל״ן והמקרקעין - בעיקר בהקשר של מאבקי גירושים, ועריכת צוואות.
שילוב התמחויות זה מספק לנו יתרון משמעותי בטיפול בלקוחות, הן ברמת מאגר הידע העצום הקיים במשרד בשל ההשקה בין תחומי הפעילות, והן בהיבט של טיפול מלא בכלל צרכי לקוחותינו בבית אחד ותוך מתן יחס אישי צמוד. 

נדל״ן וענייני משפחה וירושה
bottom of page